Jaunumi

Nacionālā mediju grupa: Mūsu auditorija ir pieejama ikvienam, kurš ir par Latviju

Ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un pastiprināti pievērsto mediju un sabiedrības uzmanību, Nacionālā mediju grupa (NMG) ir nākusi klajā ar plašāku skaidrojumu par to, kā tā veidojusies un kādu viedokli tā pārstāv.

Nacionālā mediju grupa apvieno vairākus desmitus ziņu, biznesa un tā nozaru portālus, kā arī interneta projektus. Šobrīd kopējā NMG interneta resursu un to sociālo tīklu lapu auditorija (reach) pārsniedz 1 000 000 (vienu miljonu) interneta lietotāju mēnesī un tuvākajā nākotnē plānots šo skaitu vēl palielināt.
 
Atbildība pret lasītāju, neatkarīga žurnālistika un kvalitāte ir NMG galvenās vērtības, uz kurām balstās ne vien portālu satura veidošana, bet ar divvirzienu komunikācija ar lasītājiem, reklāmdevējiem un sadarbības partneriem. NMG ir redakcionāli neatkarīgs medijs, kas, lai sniegtu augstvērtīgu pakalpojumu, nepārtraukti strādā pie satura dažādības, kā arī portālu pilnveides un attīstības, ieviešot jaunus risinājumus un tehnoloģijas.
 
Nacionālās mediju grupas vadītājs Alberts Jodis uzsver, ka NMG vienmēr aktīvi iesaistījusies sabiedriski svarīgos jautājumos un to virzībā, paužot atbalstu tai skaitā arī dažādiem politiskajiem spēkiem, ja vien to vērtības saskan ar redakcijas darbības pamatprincipiem un ideoloģiju. “Nacionālā mediju grupa nekad nav slēpusi, ka aizstāv konservatīvas vērtības un iestājas par to iedzīvināšanu, un nav svarīgi, vai runa ir par politiku un valstiskiem jautājumiem, ģimenes modeli vai reliģiju. Ja šīs mūsu vērtības sakrīt, tad mēs ar lielu atdevi esam gatavi piedalīties un kopīgi veidot veiksmīgu valsts nākotni,” uzsver A. Jodis.
 
Nacionālā mediju grupa gandrīz 10 gadu garumā aicinājusi ikvienu Latvijas iedzīvotāju aktīvi piedalīties sabiedriskās domas un politiskās gribas veidošanās procesos. NMG ir virzījusi un atbalstījusi vairākas mūsu valsts labklājībai svarīgas iniciatīvas, tostarp kopā ar Nacionālo apvienību iesaistījusies cīņā pret termiņuzturēšanās atļauju (TUA) sliekšņu pazemināšanu, iestājusies pret otro valsts valodu, publiski virzījusi viedokļus par objektīviem un kvalitatīviem medijiem Latvijā, kā arī atbalstījusi dažādas patriotisma veicināšanas kampaņas.
 
Kā vienu no savām atšķirības zīmēm NMG sauc iestāšanos par tiem, kurus citi Latvijas mediji bieži vien nosoda, ignorē vai nepamatoti iekļauj savā t.s. “melnajā sarakstā”, protams, ja vien šis politiķis vai jebkurš cits sabiedrības loceklis atbalsta tās pašas vērtības, par ko stingri iestājas mediju grupa.
 
“Savulaik daudzi mediji nepelnīti nomelnoja eksprezidentu Andri Bērziņu, tagad tas pats tiek darīts arī ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Mūsu pārliecība ir – jo vairāk kādu sit, jo ciešāk mēs aizstāvam! Tie, kas zina, kā veidojam savu redakcionālo politiku, zina, ka aizstāvam konservatīvās un tradicionālās vērtībās un tam nav nekāda sakara ar politisko piederību. Taču mēs vienmēr esam bijuši pret politiskajiem spēkiem, kuru vidū ir klaji populisti, piemēram, dažādi bijušie izmeklētāji, kuri šobrīd cenšas valsti tikpat kā atgriezt padomju laikos un mesties citu vajāšanā. Tāpat arī diez vai varam atbalstīt tukšu salmu kūlēju un deputātu – video blogeri, kuriš pārlieku teatrāli izpauž savu viedokli, mīl aizskart un pazemot citus, tādējādi, ar savu rīcību, graujot valsts un parlamenta prestižu,” skaidro NMG vadītājs.
 
A.Jodis uzsver, ka Nacionālā mediju grupa nav vienas dienas vai pasūtījuma projekts un darbojas jau kopš 2008. gada. Šo gadu laikā medijs nav saņēmis nekādu finansējumu ne no vienas politiskās partijas, valsts vai pašvaldības un to arī neplāno. Savukārt tiem, kuri nedomā par tradicionālo vērtību saglabāšanu vai atjaunošanu, ir vesela rinda t.s. Sorosa un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīti liberāli mediji. “Acīmredzot tā auditorija, kura neatbalsta mūsu uzskatus un skatījumu uz politiskajiem procesiem vai jebkādiem citiem valstiskiem notikumiem, nav domāta mums, un mēs neesam domāti viņiem. Bet Nacionālā mediju grupa neplāno mainīt savu pārliecību tikai tāpēc, ka kādam tas nepatīk vai nešķiet pieņemami, jo vērtības mūsu dzīvē ir tā lieta, kuras par naudu nav iespējams pirkt un pārdot,” uzsver NMG vadītājs A. Jodis.
 
Nacionālā mediju grupa norāda, ka ikviens, kurš iestājas par mūsu valsts attīstību un izaugsmi, var rēķināties ar tās atbalstu, lai kopā veidotu stiprāku un labāku Latviju!